Kategorie:

Co warto wiedzieć o kolagenie naturalnym?

Kolagen zaliczany jest do białka budulcowego. Niestety proces starzenia powoduje, że ilość naturalnego kolagenu w naszym ciele stale się zmniejsza. Między innymi dlatego nasza skóra traci swoją sprężystość i pojawiają się zmarszczki.  Nieprawidłowy poziom kolagenu w organizmie może prowadzić do utraty wody z komórek i postępującego skurczu więzadeł w stawach. Zmniejszona zawartość włókien kolagenowych powoduje poważne uszkodzenia strukturalne układu kostnego, objawiające się powstawaniem żylaków, przepuklin, zwyrodnieniem kręgosłupa szyjnego i uszkodzeniem stawu rzepkowo — udowego. Sam staw staje się sztywny i wyjątkowo bolesny. Dlatego tak istotna jest prawidłowa suplementacja kolagenu.

Gdzie znajdziemy Kolagen naturalny?

Kolagen znajdziemy ba bardzo wielu produktach spożywczych, na przykład galaretkach owocowych zawierających żelatynę, nóżkach na zimno czy swojskim salcesonie. Jednak  w pewnym kolagen z pożywienia nie wystarcza. Nie jesteśmy w stanie zaspokoić podstawowych potrzeb organizm na to białko. W takich przypadkach konieczna jest stała suplementacja kolagenu.

Suplementy zawierające kolagen  zalecane  są przede wszystkim osobom w średnim i dojrzałym wieku, które zauważyły widoczne oznaki starzenia się skóry. Preparaty zawierające włókna kolagenowe dostępne są również dla osób, które chcą dłużej zachować młodość, zadbać o kondycję kości i stawów oraz wspierać ogólną funkcję organizmu. Suplementacja tym białkiem polecana jest również osobom prowadzącym niezdrowy tryb życia, palącym papierosy, ubogą dietą, nie zwracając uwagi na ilość dostarczanych organizmowi antyoksydantów, a także nie stosujących filtrów przeciwsłonecznych. Mieszkańcy dużych miast narażeni na szkodliwe działanie smogu i innych zanieczyszczeń  nie powinni zapominać o suplementacji kolagenu. Kolagen naturalny jest bardzo dobrze przyswajalny przez organizm z niewieloma skutkami ubocznymi. Suplementy kolagenowe mogą przybierać różne formy:

– kolagen w płynie, 

– kolagen w tabletkach,

– kolagen w proszku.