Promocje
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

NADWĘGLAN SODU wybielanie PRANIE czyszczenie 1kg

nadweglan-sodu.jpg
  • promocja
Dostępność: w małej ilości
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9,99 zł 13,99 zł 9.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Nadwęglan sodu jest związkiem chemicznym stosowanym w środkach do prania. Jego działanie jest wielofunkcyjne. Zawiera około 13,5% aktywnego tlenu. Po rozpuszczeniu w wodzie następuje jego szybkie uwolnienie, dzięki któremu zapewnia on bardzo dobre właściwości CZYSZCZĄCE, wybielające oraz dezynfekcyjne. Stosowany w preparatach do prania jest BEZPIECZNY dla środowiska. Rozkłada się bowiem z wydzieleniem tlenu, wody i węglanu sodu. Dzięki temu oprócz efektu wybielającego zapewnia on kąpieli piorącej odczyn alkaliczny. Ta podwójna funkcja pozwala na znaczne ograniczenie ilości niezbędnego w procesie prania środka.

 
Zastosowanie:

Czyszczenie: Według różnych źródeł nadwęglan sodu znakomicie sprawdza się do czyszczenia plam i zabrudzeń z najróżniejszych powierzchni. Roztworem z nadwęglanu sodu (3 łyżki na 3 l ciepłej wody) można czyścic dywany, zasłony.

 
Pranie: Wystarczy wsypać do prania 1,5-2 łyżki stołowe nadwęglanu sodu, dzięki czemu białe i jasne tkaniny nie będą żółkły ani szarzały. Nadwęglan sodu powinien usuwać także trudne plamy tj. z herbaty, wina, warzyw.

 
Dla uzyskania najlepszego natychmiastowego efektu należy:
  • Ustawiać temperaturę prania na co najmniej 40°C.
  • Moczyć tkaninę przez kilka godzin w roztworze 2 łyżek nadwęglanu sodu rozpuszczonych w 3 l ciepłej wody, a następnie uprać w pralce w dozwolonej temperaturze.

 
UWAGA! Rozjaśnia kolory tak więc można go używać do tkanin, które łatwo nie tracą barw.
			Nie należy używać do prania jedwabiu i wełny.
 
 

Kuchnia: Do zwykłego czyszczenia powierzchni np. w kuchni można użyć roztworu 3 łyżki nadwęglanu sodu na litr ciepłej wody, jeśli jednak strasznie zapuściliśmy mieszkanie - podwajamy ilość nadwęglanu sodu.

  • Aby usunąć osad z dzbanka do kawy, wsypujemy 3 łyżki nadwęglanu sodu do dzbanka pełnego gorącej wody zostawiamy na 15 minut i dokładnie spłukujemy.

  • Nadwęglanem sodu można także oczyścić ekspres do kawy - roztwór wlewamy zamiast wody i włączamy maszynę. Płuczemy kolejnym cyklem, tym razem z czystą wodą.

 

Łazienka: Czyszczenie toalety: wsypujemy roztwór do muszli sedesowej (około 10 łyżek), czekamy 15 minut, czyścimy np. szczotką klozetową i spłukujemy.

 

Usuwanie pleśni: Jeśli mamy zagrzybione ściany, przed malowaniem możemy oczyścić je roztworem z nadwęglanu sodu naniesionym na zapleśniałą powierzchnię za pomocy pędzla lub gąbki. Roztwór zmywamy po pół godzinie (razem z pleśnią).

 

Czyszczenie pralki, zmywarki do naczyń: Wsypujemy kilka łyżek nadwęglanu sodu do pralki lub zmywarki ustawiamy program z temperaturą co najmniej 40 st. C i uruchamiamy urządzenie z normalnym trybem pracy.

 

Inne: Nadwęglan sodu przyda się do czyszczenia tak naprawdę wszystkiego – mebli ogrodowych, drzwi, namiotów.

 
Uwagi:

Zagrożenia: H272 Może intensyfikować pożar; utleniacz. H302 Działa szkodliwie po połknięciu. H318 Powoduje poważne uszkodzenie oczu. Środki ostrożności: P210 Przechowywać z dala od źródeł ciepła/ iskrzenia/ otwartego ognia/gorących powierzchni. Palenie wzbronione. P220 Trzymać/ przechowywać z dala od odzieży/materiałów zapalnych. P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. P401 Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze nieprzekraczającej 40°C

 

Numer CAS:
15630-89-4
Numer WE: 239-707-6
Numer serii: BHL15C12Z
 
 
Opakowanie: 1kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl